Od niesprawnych wycieraczek po 3,5 kg narkotyków (ZDJĘCIA i FILM)

10 październik 2016
(0 głosów)
KWP Gorzów Wlkp

2,7 kg marihuany oraz 0,7 kg amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie podczas rutynowej kontroli u kierującej osobową bmw oraz jej pasażera. Oboje zostali zatrzymani. Odpowiedzą także za posiadanie podrobionych banknotów oraz ukrywanie cudzych dokumentów tożsamości. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Jest godzina 11.00 w Nowinach Wielkich. Na drodze wojewódzkiej nr 131 uwagę policjantów drogówki, którzy często patrolują te rejony pod kątem bezpieczeństwa właśnie na odcinku tej arterii komunikacyjnej, przykuwa osobowe bmw. Policjanci dostrzegają nieprawidłowo działające wycieraczki oraz uszkodzone światło „stop”. Lecz podczas kontroli drogowej policjanci widzą nerwowe zachowania kierującej. 31-latka podczas gdy szukała swojego prawa jazdy w torebce, ukazała kilka woreczków strunowych. Policjanci domyślali się, że na tym może się nie skończyć. W pojeździe 31-latka wspólnie ze swoim pasażerem przewozili jeszcze kilka foliowych worków z narkotykami. Łącznie policjanci zabezpieczyli 2,7 kg marihuany i 0,7 kg amfetaminy. To ponad 6.700 działek handlowych tych narkotyków o czarnorynkowej wartości oscylującej w granicach 170 tysięcy złotych. To najcięższy zarzut ciążący na 31-latkach- usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków.

To jednak nie koniec kłopotów dwójki zatrzymanych. Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili 29 podrobionych banknotów o nominale 50 złotych. To kolejny zarzut, który ciąży na parze rówieśników z Gorzowa. Ale nie ostatni. Katalog bezprawnych zachowań uzupełnia przechowywanie cudzych dokumentów tożsamości. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury dlatego 31-latkowie najbliższe trzy miesiące spędzą areszcie.

KWP Gorzów Wlkp

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.