Posługiwał się fałszywym dowodem

10 październik 2016
(1 głos)

Obywatela Rumunii, który posługiwał się fałszywym węgierskim dokumentem, zatrzymali funkcjonariusze SG w Świecku. Strażnicy graniczni z Wrocławia zatrzymali natomiast Algierkę, która legitymowała się paszportem z przerobioną datą ważności.

7 października br. polsko – niemiecki patrol zatrzymał w Świecku do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen Passat. Kierowca, 42-letni obywatel Rumunii, okazał funkcjonariuszom do kontroli m.in. węgierskie prawo jazdy. Ponieważ dokument wzbudził wątpliwości został poddany szczegółowej analizie, która potwierdziła, że prawo jazdy podrobiono.

Obywatel Rumunii został zatrzymany; funkcjonariusze SG wszczęli postępowanie karne i przedstawili mu zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i przepadek dowodu rzeczowego, tj. prawa jazdy.

Sfałszowanym dokumentem posługiwała się również 24-letnia obywatelka Algierii, którą 8 października skontrolowali na wrocławskim dworcu PKS funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach. Kobieta podróżowała autobusem z Mediolanu do Krakowa. Podczas legitymowania funkcjonariusz stwierdził, że data ważności okazanego paszportu została przerobiona przez zmianę w roku „2015” cyfry 5 na 6.

Algierka przyznała się do przedstawionego jej zarzutu posługiwania się sfałszowanym paszportem i złożyła wniosek o skazanie bez przeprowadzania rozprawy. Wymiar kary ustalonej z prokuratorem to grzywna w wysokości 3 000 złotych, przepadek paszportu jako dowodu rzeczowego i obciążenie kosztami i opłatami sądowymi.

Ponieważ obywatelka Algierii posiadała bezterminowy tytuł pobytowy we Włoszech, funkcjonariusze SG wręczyli cudzoziemce pouczenie o obowiązku niezwłocznego wyjazdu do państwa, w którym jej pobyt jest legalny.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.