Policjanci ze Słubic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu

11 październik 2016

Policjanci ze słubickiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy autobusu. 57-latek stracił prawo jazdy. Ponadto za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Dzisiaj rano policjanci ze słubickiej drogówki prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy kierowca”. Kilka minut po godz. 7:00 na ul. Wojska Polskiego w Słubicach zatrzymali do kontroli drogowej autobus relacji Słubice – Kostrzyn n/O.

Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że 57-letni kierowca ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. W autobusie, którym kierował, jechał jeden pasażer. Jak się okazało nietrzeźwy kierowca chwilę wcześniej wyjechał z bazy i po drodze miał zabrać dzieci do szkoły. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i przekazali autobus innej osobie.

Nietrzeźwy kierujący stracił swoje prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym dzwoniąc pod nr tel. 997 lub 112.

KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.