Areszt za znęcanie się nad żoną i córką

12 październik 2016
(0 głosów)
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 44-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od kwietnia 2015 r. do 27 czerwca 2016 r. w Nowej Soli, w miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie nad żoną oraz córką. Czyn zarzucany 44-latkowi zagrożony jest kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał liczne awantury domowe, podczas których wyganiał z domu i wyzywał pokrzywdzone słowami wulgarnymi, uniemożliwiał córce naukę, rzucał przedmiotami, niszczył sprzęt użytku domowego, zanieczyszczał mieszkanie oddawaniem swoich potrzeb fizjologicznych w różne miejsca. Nadto znęcał się nad żoną wielokrotnie szarpiąc ją i popychając, a nad córką - uderzając ją rękoma po plecach, wykręcając ręce.

Ustalono nadto, że rodzina była objęta programem niebieskiej karty, w której określono, że podejrzany wielokrotnie był sprawcą przemocy w rodzinie. Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że podejrzany znajdując się pod wpływem alkoholu stawał się agresywny, nie kontrolował własnych zachowań. Istniało zatem wysokie prawdopodobieństwo, że nadal będzie nękał najbliższych a nadto nakłaniał innych uczestników postępowania do składania nieprawdziwych zeznań, bądź do skorzystania z prawa do odmowy zeznań.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Nowej Soli w ostatnich dniach przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.