Ponad 100 beczek z niebezpiecznymi substancjami ujawnionych przez żagańską policję (FILM i ZDJĘCIA)

13 październik 2016
(0 głosów)

Żagańscy policjanci pionu kryminalnego dzięki profesjonalnie przeprowadzonym czynnościom operacyjnym ujawnili na terenie prywatnej posesji ponad 100 metalowych i plastikowych pojemników i beczek, w których znajdowały się substancje niebezpieczne dla środowiska.

11 października tego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, w czasie przeszukania prywatnej posesji w miejscowości Dzietrzychowice (gmina Żagań), znaleźli 71 metalowych beczek o pojemności 200 litrów i 31 pojemników o pojemności ponad 1000 litrów, w których znajdowały się substancje płynne i sproszkowane, niebezpieczne dla środowiska. Kilka beczek z nieznaną substancją policjanci znaleźli również na terenie otwartym, przed miejscowością Dzietrzychowice.

O ujawnieniu niebezpiecznych substancji została powiadomiona Państwowa Straż Pożarna z Żagania, Sanepid, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz władze powiatu i gminy. Teren prywatnej posesji został odgrodzony i zabezpieczony przed osobami postronnymi. Próbki substancji znajdujących się w pojemnikach i beczkach oraz próbki gleby zostały pobrane przez strażaków ze specjalnej grupy zabezpieczenia chemicznego i przekazane do badań dla Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 12 października policjanci otrzymali wstępną analizę wyników bada ń, które potwierdziły, że są to substancje niebezpieczne dla środowiska. Tego samego dnia policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu wniosek o wszczęcie śledztwa z art. 183 kodeksu karnego (nieodpowiednie postępowanie z substancjami lub odpadami zagrażającymi ludziom lub środowisku). Została też wszczęta procedura związana z usunięciem niebezpiecznych dla środowiska substancji.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.