Karambol w Gorzowie i pościg za sprawcą (ZDJĘCIA)

14 październik 2016
(1 głos)
Autor:  Anna Warchoł
Marcin Kluwak

W czwartkowy wieczór na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Czereśniowej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia pieszo. Wcześniej uciekał przed policją.

Około godz. 20 na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Czereśniowej doszło do tragicznie wyglądającego wypadku. O tym co się działo poinformował nas Jarek, kierowca Plus Taxi.

Wiadomo, że kierowca opla vectry uciekał ul. Piłsudskiego przed policją. Jechał w kierunku ronda Górczyńskiego. Na skrzyżowaniu uderzył w prawidłowo jadącego chryslera.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy opla. Mężczyzna pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał samochodu i zaczął uciekać. Na skrzyżowaniu z ul. Czereśniową przejechał na czerwonym świetle i uderzył w prawidłowo jadącego chryslera – opowiada Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W samochodzie, który spowodował wypadek jechały 3 osoby – kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca taksówki pomagał wyciągać dwie pozostałe osoby z auta - były ranne. Ucierpiał również kierowca chryslera.

Policjanci od razu ruszyli w pościg za sprawcą wypadku. – Mężczyzna wskoczył do autobusu MZK, który był na pobliskim przystanku. Na szczęście policjantom udało się go w porę zatrzymać. Okazało się, że ma w swoim organizmie ponad promil alkoholu – mówi Bartos.

Do szpitala trafiły łącznie cztery osoby – w tym pijany kierowca, który został ranny. Mężczyzna odpowie za ucieczkę przed policją, jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku.

Chrysler był na tablicach rejestracyjnych GD, natomiast opel na FGW. Na miejsce przyjechały trzy karetki oraz dwa zastępy straży pożarnej.

gorzowianin.com

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.