Ustalony i zatrzymany za kradzież auta chorego chłopca

15 październik 2016
(0 głosów)
KWP Gorzów Wlkp

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą ustalili i zatrzymali 37-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież tourana, który wykorzystywany był do przewozu chorego dziecka.

W środę /12 października/ auto zostało odzyskane na jednej z ulic Kostrzyna. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Wieczorem 6 października z ulicy Fabrycznej w Kostrzynie nad Odrą zostaje skradziony vw touran. Z uwagi na fakt, że auto to było wykorzystywane przez matkę chorego chłopca, sprawa szybko nabrała rozgłosu medialnego. Pisali o niej dziennikarze nie tylko z województwa lubuskiego ale i całego kraju. Policjanci z przygranicznego Kostrzyna szybko rozpoczęli czynności wykrywcze za skradzionym samochodem oraz ustaleniami odnoście osoby za to odpowiedzialnej. W pierwszej kolejności najważniejsze było aby auto jak najszybciej wróciło do właścicieli, tym bardziej, że jego brak bardzo utrudniał komunikację i funkcjonowanie dziecka. Auto było niezbędne do tego, aby Dominik dojeżdżał na rehabilitację.

Intensywne czynności procesowe i operacyjne spotęgowane bardzo precyzyjnymi informacjami od osób postronnych spowodowały, że praca policjantów była z godziny na godzinę coraz bardziej skuteczna. Można powiedzieć, że ogół tych czynności sprawił, że śledczy deptali sprawcy tej kradzieży po przysłowiowych piętach. Efektem pracy policjantów oraz osób zaangażowanych w sprawę skutkowało tym, że auto zostało porzucone przy ul. Konopnickiej w Kostrzynie nad Odrą. Sygnały o lokalizacji tego samochodu docierały do policjantów z kilku źródeł. Odzyskany pojazd został zabezpieczony oraz poddany szczegółowym oględzinom. Ten etap, choć z pewnością satysfakcjonujący właścicieli, nie oznaczał jednak zakończenia prac dla policjantów z Kostrzyna. W dalszym ciągu pytanie kto stoi za jego kradzieżą pozostawało otwarte. Stąd dalsze czynności śledczych i proces wykrywczy za sprawcą kradzieży.

Intensywna praca policjantów przynosi wymierne efekty. Zbieranie informacji o zdarzeniu, analiza zgromadzonych materiałów oraz realizacja wniosków z nich płynących daje podstawy do wytypowania konkretnej osoby. W rezultacie w czwartek /13 października/ funkcjonariusze zatrzymują 37-latka. Czynności procesowe zostały z nim przeprowadzone w słubickiej prokuraturze. Mężczyzna ten usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy oczywiście związany jest z kradzieżą z włamaniem do tourana. Drugi z posiadaniem środków odurzających, które policjanci znaleźli przy 37-latku. Policja i Prokuratura wnioskowali w tej sprawie o areszt. Posiedzenie Sądu odbyło się w sobotę /15 października/ Jego decyzją mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Gorzowska i kostrzyńska policja pragnie przy tym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu i byli pomocni w rozwikłaniu tej sprawy. Wrażliwość na krzywdę, jaką ponieśli pokrzywdzeni tą kradzieżą sprawiła, że zainteresowanie tym zagadnieniem było niesłychanie szerokie. To z pewnością pomogło tak szybko odzyskać utracone auto oraz dotrzeć do osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo.

KWP Gorzów Wlkp

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.