Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli i spowodował wypadek

17 październik 2016
Autor: 

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. aresztował na trzy miesiące 22-latka, który w czwartek (13 października) uciekał ulicami Gorzowa przed policyjnym patrolem. Nietrzeźwy kierujący wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie i doprowadził do groźnego w skutkach wypadku drogowego. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (13 października) dyżurny gorzowskiej komendy został poinformowany o podejrzanych manewrach na drodze kierującego osobowym oplem. Kierujący po zauważeniu policyjnego radiowozu, próbował uciekać i wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadził do groźnego w skutkach wypadku drogowego z innym, prawidłowo jadącym pojazdem. Po całym zdarzeniu próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został zatrzymany przez gorzowskich policjantów. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że był nietrzeźwy. Został zatrzymany i po udzieleniu pomocy lekarskiej przewieziony do gorzowskiej komendy.

W sobotę (15 października) mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. na wniosek prokuratora aresztował 22-latka na trzy miesiące.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.