Kolejny odzyskany pojazd i zatrzymany po pościgu kierowca (ZDJĘCIA)

18 październik 2016
(0 głosów)

Policjanci z Sulęcina odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Nissan Qashqai. Auto wkrótce trafi do właściciela. Zatrzymany w tej sprawie 21-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. To już kolejna sprawa związana ze skutecznym odzyskiwaniem utraconych za Odrą samochodów, a realizowana przez policjantów z tej jednostki.

W piątek ( 14 października br.) na terenie gminy Torzym służbę pełniło dwóch policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Około godz. 12.00 patrolując teren stacji paliw w Boczowie policjanci podjęli kontrolę drogową wobec kierującego samochodem marki Nissan Qashqai. Podczas legitymowania mężczyzna oświadczył, że nie posiada dokumentów, ponieważ auto jest jego kolegi. Następnie powiedział mundurowym, że najprawdopodobniej dokumenty są w bagażniku. Kierowca zaczął przeszukiwać bagażnik poczym podjął ucieczkę. Nie reagował na wezwanie funkcjonariuszy do zatrzymania się. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali jednak uciekiniera. Podczas kontroli wnętrza pojazdu policjanci ujawnili uszkodzoną stacyjkę. Jak się dalej okazało samochód marki Nissan Qashqai z 2010 roku został skradziony na terenie Niemiec.

21-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do sulęcińskiej komendy. Natomiast samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Odzyskany Nissan Qashqai o wartości co najmniej 40 tysięcy złotych niebawem zostanie zwrócony właścicielowi. Następnego dnia (15 października br.) mieszkaniec województwa lubuskiego został przesłuchany i usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: asp. sztab. Alina Słonik, KPP w Sulęcinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.