Oficer Dyżurny: „Robiłem to, co do mnie należy”

19 październik 2016
(0 głosów)

Dyżurny gorzowskiej jednostki, mł. asp. Henryk Szajrych wykazał się opanowaniem i profesjonalizmem. Funkcjonariusz przez telefon instruował zdenerwowaną kobietę, której dziecko miało drgawki. Wezwał pogotowie, a ze zgłaszającą rozłączył się dopiero, gdy lekarze byli na miejscu.

Stanowisko dyżurnego w jednostce policji to bardzo odpowiedzialna funkcja. To tutaj codziennie policjanci odbierają setki połączeń. A zgłoszenia są różne. Mieszkańcy dzwonią z różnymi potrzebami. Część z nich w ogóle nie dotyczą działań policji. Dyżurni starają się jednak pomóc każdemu. Gdzie jest najlepsza pizza w mieście? Auto mi się zepsuło. Gdzie mogę zamówić lawetę? Chcę zrobić sobie krzywdę. Potrzebuję rozmowy… To tylko niektóre ze zgłoszeń, z jakimi muszą mierzyć się policjanci dyżurni. Od tych, które należy szybko zakończyć, aby odblokować linię alarmową dla naprawdę potrzebujących, po takie, które wymagają od funkcjonariuszy cierpliwości, skupienia i zrozumienia. Niebagatelne znaczenie ma doświadczenie życiowe i policyjne osób odbierających telefon od często zdenerwowanych ludzi. Tymczasem uzyskanie szczegółowych informacji o zdarzeniu ma wpływ na szybką i prawidłową reakcję.

Profesjonalizmem wykazał się dyżurny gorzowskiej jednostki mł. asp. Henryk Szajrych. Wczoraj (18.10) po godz. 9.00 rano zadzwoniła do niego zdenerwowana kobieta, która przekazała, że jej kilkunastomiesięczne dziecko dostało drgawek i prawdopodobnie ma problemy z oddychaniem. Dyżurny zebrał szybko podstawowe informacje, by w tym samym momencie już z drugiego telefonu wezwać pogotowie. Matce dziecka przekazał, by ciągle monitorowała oddech dziecka. Pogotowie było już w drodze. Po kilku minutach oficer dyżurny zadzwonił do zgłaszającej, by ponownie zapytać o stan dziecka. Przekazał, by nie dopuścić do tego, aby dziecko zasnęło. Dyżurny nie odkładał słuchawki, aż nie usłyszał, że przyjechało pogotowie.

Jeszcze tego samego dnia policjant zadzwonił do zgłaszającej, by zapytać o stan zdrowia dziecka. Matka przekazała, że sytuacja została opanowana. Dopełnieniem poczucia dobrze wykonanej pracy przez dyżurnego było słowo „Dziękuję”. Mł. asp. Henryk Szajrych mówi krótko: „To moja służba. Chciałem pomóc i robiłem to, co do mnie należy”.

KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.