Kryminalni z Żar zabezpieczyli blisko ćwierć tony krajanki tytoniu o czarnorynkowej wartości niemal 200 tys. złotych

19 październik 2016
(0 głosów)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, zabezpieczyli blisko ćwierć tony krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku to niemal 200 tys. złotych. Za przestępstwo skarbowe odpowie 44-letni mieszkaniec powiatu żarskiego

Praca operacyjna żarskich kryminalnych pozwoliła na zabezpieczenie blisko 250 kilogramów krajanki tytoniu. Policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe na terenie przygranicznej Łęknicy we wtorek (18 października). Podczas przeszukania znaleźli ponad tysiąc opakowań o wadze 10 i 200 gramów. Nie posiadały one znaków akcyzy skarbowej. Kontrabandę przechowywał w pomieszczeniu gospodarczym 44-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku to ponad 180 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Na poczet przyszłych kar musiał wpłacić kwotę 10 tys. złotych. Za przestępstwo karne skarbowe tego typu grozi wysoka kara grzywny. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach skutecznie walczą z nielegalnym procederem. To drugie w tym miesiącu uderzenie w nielegalny, tytoniowy biznes. Na początku października żarscy policjanci zabezpieczyli ponad 40 tys. paczek papierosów i 73 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa kontrabandy to blisko 740 tys. W maju tego roku funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pojazd peugeot boxer. W samochodzie, w przestrzeni ładunkowej znajdowały się blisko dwie tony liści tytoniu.

KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.