Narkotyki za ponad 91 tysięcy zł w rękach Straży Granicznej

04 listopad 2016
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę o wartości prawie 91 tysięcy złotych. Narkotyki ujawniono w ubiegłym tygodniu w samochodzie wjeżdżającym do Polski z Niemiec i w prywatnym mieszkaniu. Do aresztu trafiły dwie osoby.

Funkcjonariusze SG skierowali do kontroli osobowego renaulta na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku. W jednej z przesyłek ujawnili prawie 2 kilogramy amfetaminy ukrytej w puszkach po konserwach.

W toku dalszych czynności prowadzący śledztwo funkcjonariusze ustalili nadawcę i odbiorcę przesyłki i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 25 lat. Podczas przeszukania mieszkania jednej z tych osób ujawniono dodatkowo 60 gramów marihuany.

Sąd Rejonowy w Słubicach wydał postanowienie o zastosowaniu wobec obu mężczyzn tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za posiadanie, wewnątrzwspólnotowe nabycie i przywóz do Polski niedozwolonych substancji zatrzymanym grozi kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.