Na K92 przewróciła się ciężarówka z mięsem. Przejezdni kupowali niezdatne do spożycia mięso

09 listopad 2016

W sobotę 5-go listopada br., około godziny 21:40 do świebodzińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z drogą K92 doszło do przewrócenia się Tira. Kierowca przewoził półtusze wieprzowe.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. We wskazanym rejonie zastali przewrócony zestaw pojazdów ciężarowych, który znajdował się poza jezdnią i nie powodował utrudnień w płynnym ruchu innym samochodom. Jedną z przyczyn zdarzenia mógł być fakt, że kierujący ciężarówką 50-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Około godz. 16:00 w niedzielę, 6-go listopada br. dyżurny świebodzińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscu gdzie wcześniej doszło do zdarzenia, zatrzymują się pojazdy i prawdopodobnie ludzie nabywają zabezpieczone przez przewoźnika mięso. We wskazany rejon udali się policjanci, którzy uniemożliwili dalsze dystrybuowanie zabezpieczonego towaru. Ze względu na zaistniałą sytuację w miejsce interwencji przyjechał Powiatowy Lekarz Weterynarii, który stwierdził nieprzydatność półtusz wieprzowych do spożycia i polecił przewoźnikowi zabezpieczenie towaru na innej ciężarówce.

Policja apeluje do osób, które znajdowały się w tamtym czasie w tamtym miejscu aby zgłosiły się do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie celem złożenia stosowanego zawiadomienia.

- Apelujemy również do osób, które w jakikolwiek sposób weszły w posiadanie mięsa pochodzącego z tego transportu - informuje st. asp. Łukasz Szymański, oficer prasowy KPP w Świebodzinie - Powiatowy Lekarzy Weterynarii w Świebodzinie poinformował, że mięso to nie spełnia wymogów prawa żywnościowego i tym samym nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Mięso zostało zakwalifikowane jako uboczny produkt pochodzenia zwierzęcego kategorii 3 i powinno być zutylizowane.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.