Syn znęcał się nad matką

09 listopad 2016
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie.

Oskarżony w okresie od czerwca 2013 r. do 5 czerwca 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, popychał, szarpał, dusił oraz groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czyn i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Prokurator wniósł o skazanie go na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 5 lat próby, oddanie go w tym okresie pod dozór kuratora sądowego, zobowiązanie oskarżonego do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu oraz poddanie się terapii z uzależnienia od alkoholu.

W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.