Kierowca miał 2,5 promila alkoholu

16 listopad 2016
Autor: 
Pixabay

2,5 promila alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca, który wsiadł za kierownicę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Chwilę przed zatrzymaniem przez policjantów, mężczyzna wspólnie z 32-letnim kompanem ukradli stolik w jednym ze słubickich sklepów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14 listopada) w godzinach porannych. Policjanci otrzymali komunikat, że dwaj mężczyźni, w jednym ze słubickich sklepów ukradli stolik będący na wyposażeniu lokalu. Z informacji przekazanej przez dyżurnego jednostki wynikało, że sprawcy kradzieży poruszają się osobowym lexusem. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi podjęli działania zmierzające do zatrzymania auta.

Mundurowi ze słubickiej drogówki zauważyli i zatrzymali wskazany samochód na ulicy Kopernika. Za kierownicą lexusa siedział 30-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, pasażerem natomiast był 32-letni mężczyzna nie mający stałego miejsca zamieszkania. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierowca jest pijany.

Badanie na stan trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Pasażer również był nietrzeźwy. Dodatkowo, po sprawdzeniu kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez sąd. W samochodzie, którym poruszali się nietrzeźwi mężczyźni policjanci znaleźli skradziony stolik. Mężczyźni zostali zatrzymani w słubickiej komendzie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, kierowca odpowie za złamanie sądowego zakazu i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. W tym wypadku sąd może orzec nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.