400 tys. sztuk papierosów ukrytych w samochodzie dostawczym

17 listopad 2016

400 tys. sztuk papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej. Nielegalny towar był ukryty w samochodzie dostawczym w specjalnie skonstruowanych skrytkach.

15 listopada 2016 r. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku i celnicy z Grupy Mobilnej w Świecku na jednym z parkingów przy autostradzie A2 skontrolowali samochód marki Fiat Ducato. Podczas oględzin pojazdu funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że w konstrukcji busa mogły zostać utworzone skrytki do przewozu papierosów. Mundurowi postanowili, że skierują fiata na terminal celny, gdzie w pomieszczeniu do przeszukań specjalnych dokonają szczegółowej kontroli.

Przypuszczenia strażników granicznych i celników okazały się słuszne – w podwójnej ściance pojazdu znajdowało się prawie 400 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na 263 tysiące złotych. Nielegalnymi papierosami zajęli się rzepińscy celnicy, którzy prowadzić będą sprawę naruszenia przepisów karno – skarbowych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kierowcę fiata, 26-letniego obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec posiadał polską wizę do pracy. Ustalono jednak, że po przyjeździe do Polski Ukrainiec nawet nie skontaktował się z pracodawcą, który wystawił oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. Ponieważ cel i warunki pobytu obywatela Ukrainy w Polsce okazały się niezgodne z deklarowanymi, strażnicy graniczni przeprowadzili postępowanie administracyjne i wydali cudzoziemcowi decyzję o zobowiązaniu do powrotu. 26-latek będzie musiał wyjechać z Polski w terminie 15 dni, dodatkowo nie będzie mógł wjechać do naszego kraju przez sześć miesięcy. Jeśli obywatel Ukrainy nie wykona tej decyzji, będzie mu towarzyszył zakaz ponownego wjazdu na terytorium wszystkich państw Schengen przez okres jednego roku.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.