Pościg i narkotyki

19 styczeń 2017

Kierujący pojazdem uciekał przed policją. Posiadał przy sobie narkotyki i sam był pod ich wpływem. 

Służba w patrolu wymaga od policjanta czujności i dociekliwości. Efekty ich pracy przedkładają się bowiem na nasze bezpieczeństwo. Skuteczność w działaniu i zapobieganie to właśnie to, czym wykazali się dwaj funkcjonariusze świebodzińskiej prewencji.

W środę 18 stycznia około godziny 22:00 uwagę mundurowych patrolujących ulice Świebodzina zwróciło krążące auto. Kierowca pojazdu na widok policjantów usiłujących dokonać kontroli drogowej nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, w czasie którego mężczyzna złamał szereg przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali pojazd. Zdesperowany mężczyzna nadal próbował uciekać, teraz już pieszo, jednakże funkcjonariusze szybko go ujęli. Jak się okazało 30 letni uciekinier miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających, co potwierdziły późniejsze badania w szpitalu. W trakcie przeszukania ujawniono także, że mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Doświadczonym policjantom także nie sprawiło trudności odnalezienie poukrywanych przez kierowcę środków w pojeździe. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy, a pojazd oraz zakazane środki zostały zabezpieczone. 30-latek odpowie przed sądem.

st. sierż. Marcin Ruciński KPP w Świebodzinie

ilu2

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.