Papierosy bez polskiej akcyzy trafiły w ręce SG

20 styczeń 2017
(1 głos)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zabezpieczyli papierosy bez polskiej akcyzy warte 77,6 tysiąca złotych. Nielegalne wyroby tytoniowe przewoził samochodem osobowym do Niemiec obywatel Ukrainy.

18 stycznia br. funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej skontrolowali samochód marki Volkswagen Passat w Słubicach nieopodal granicy. W bagażniku ujawnili ponad 114 tysięcy sztuk papierosów różnych marek z ukraińskimi banderolami. Wartość towaru oszacowano na kwotę 77,6 tysiąca złotych.

Strażnicy graniczni zatrzymali kierowcę passata, 35-letniego obywatela Ukrainy. Funkcjonariusze uznali, że cel pobytu cudzoziemca jest niezgodny z deklarowanym i w wyniku przeprowadzonego postępowania administracyjnego obywatel Ukrainy został zobowiązany do powrotu w terminie 20 dni.

Ukrainiec odpowie również za nielegalny przewóz wyrobów akcyzowych. Postępowanie w sprawie naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego prowadzą funkcjonariusze Służby Celnej.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.