Babcia z wnuczką potrącona na przejściu dla pieszych

16 luty 2017

Babcia z wnuczką podczas spaceru zostały potrącone przez pojazd na przejściu dla pieszych. Kierowca tłumaczył się, że oślepiło go słońce. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Piesi – są to osoby najbardziej narażone podczas zdarzeń drogowych. W trakcie kontaktu z pojazdem i jezdnią czy też chodnikiem podczas późniejszego upadku nic ich nie chroni. Dlatego też osoby piesze przechodzące przez przejście dla pieszych mają pierwszeństwo i należy ich przepuścić. W rejonach przejść dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność. Często przyczyny zdarzenia mogą być dość prozaiczne jak ostre, oślepiające światło, zamyślenie się kierowcy, pośpiech czy obsługa radia. Nie zawsze jest to prędkość czy brawura.

Jaka była przyczyna zdarzenia z dnia 14.02.2017r na skrzyżowaniu ulicy Łąki Zamkowe z ulicą Zamkową w Świebodzinie zostanie ustalone w toku czynności wyjaśniających prowadzonych przez funkcjonariuszy świebodzińskiej Komendy. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem Fiat Doblo wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie z ośmioletnim dzieckiem przechodzącym przez przejście dla pieszych. Babcia dziewczynki wg. oświadczenia nie doznała żadnych obrażeń podczas upadku. Ośmiolatka natomiast otarła sobie kolano i posiada siniec w okolicy łuku brwiowego. Po przebadaniu przez lekarza została zwolniona do domu. Przez wzgląd na powyższe, to jest, że obrażenia są poniżej dni 7 zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie. Mężczyźnie na miejscu zatrzymano prawo jazdy i skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świebodzinie.

KPP w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.