Włamał się, a potem umył podłogę

06 marzec 2017

Od dokonania włamania do zatrzymania sprawcy upłynęło mniej niż 10 godzin a większa część skradzionej sumy wróciła do poszkodowanej.

Wobec 20-latka Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem, 1 marca  około godziny 22:00 doszło do włamania do jednej z restauracji na terenie Świebodzina. Mężczyzna poprzez okno na zapleczu dostał się do wnętrza lokalu skąd ukradł pieniądze kwocie 1200 zł. Na miejscu usiłował zacierać ślady swojej obecności między innymi... myjąc podłogę. Na nie wiele jednak jego zabiegi się zdały ponieważ przybyli na miejsce doświadczeni funkcjonariusze po wykonanych czynnościach szybko ustalili personalia złodzieja. Policjantom odnalezienie i zatrzymanie 20-latka nie zajęło dużo czasu ponieważ już o godzinie 10:00, 2 marca był w ich rekach.

Ze skradzionej kwoty odzyskano większość bo prawie 900 zł. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za jego czyn grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Należy także dodać, że zaledwie dzień wcześniej wyszedł z aresztu gdzie przebywał w związku z innymi czynami, których „dokonał”.

Źródło: KPP w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.