Kompletnie pijany kierowca w Lubiatowie

14 marzec 2017
(0 głosów)
Autor: 

32-latek urządził sobie szaleńczą niedzielną przejażdżkę, którą przerwał kierowca, przyglądający się jego wybrykom. W chwili zatrzymania kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W niedzielę 12 marca dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację, o tym, że w Lubiatowie gm. Sława świadek-kierowca zatrzymał młodego mężczyznę, który kilka minut wcześniej szarżował ulicami Lubiatowa. Mężczyzna przyglądał się jego jeździe z terenu swojej posesji. Oceniając prędkości pojazdu i widząc nienaturalne zachowanie kierowcy postanowił wsiąść do swojego samochodu i zatrzymać młodego mężczyznę.

Przypuszczenia mężczyzny co do trzeźwości kierowcy osobowego Opla jak się okazało były słuszne. Po kilku minutach udało mu się zakończyć szaleńczą podróż i przyblokować auto 32-latka, które stanęło na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Lubiatowie.

Pijany 32-latek uszkodził pojazd i miał problemy z uruchomieniem auta. Odważny kierowca zadzwonił na policję z prośbą o przyjazd patrolu. Na miejscu pojawili się policjanci z Komisariatu Policji w Sławie. Przeprowadzona kontrola wykazała u młodego mężczyzny prawie trzy promile alkoholu w organizmie, a dalsze sprawdzenie wykazało fakt, że nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Sława nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Uszkodzony pojazd został zabezpieczony.

Młodemu mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.