Pędzili i stracili prawo jazdy

16 marzec 2017
(0 głosów)
Autor: 
KPP Wschowa

Działania policjantów wschowskiej drogówki wykazują, że pomimo surowych konsekwencji nadal trafiają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego pędząc w obszarze zabudowanym „50 +” km/h ponad dopuszczalną prędkość. Piraci drogowi w ten sposób tracą prawo jazdy na 3 miesiące.

15 marca dwóch kierowców zbagatelizowało te przepisy ruchu drogowego.  Działający na terenie gminy Szlichtyngowa patrol ruchu drogowego zatrzymał uprawnienia do kierowania 43 -letniemu kierowcy Audi. Powodem kontroli była prędkość z jaką pędził mieszkaniec powiatu górowskiego. Pomiar prędkości wykazał 105 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w terenie zabudowanym.

Dwie godziny później na terenie gminy Wschowa kolejny patrol ruchu drogowego zatrzymał uprawnienia do kierowania 35-letniemu kierowcy Opla, który w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „50”-tce pędził 103 km/h.

Kierowcom zostały zatrzymane uprawienia do kierowania, otrzymali 500 złotowe mandaty karne i po 10 punktów karnych.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.