Napad na pracownika stacji paliw (ZDJĘCIA)

16 maj 2017
(0 głosów)
Autor: 
KPP Sulęcin

Uzbrojony mężczyzna wszedł do pomieszczenia stacji paliw w Torzymiu i przy użyciu broni palnej sterroryzował pracownika żądając wydania pieniędzy. Podpalił budynek, a podczas ucieczki samochodem doszło do uszkodzenia cysterny i wycieku substancji łatwopalnych. Były to ćwiczenia, których celem jest sprawdzenie koordynacji działania różnych służb na miejscu zdarzenia.

Uzbrojony mężczyzna wszedł do pomieszczenia stacji paliw w Torzymiu i przy użyciu broni palnej zażądał wydania z kasy pieniędzy. Po sterroryzowaniu pracownika, zabrał pieniądze i podpalił budynek. Wsiadł do samochodu i podczas ucieczki zajechali drogę dla samochodu ciężarowego „cysterna”. Kierowca cysterny aby uniknąć zderzenia uderzył w zadaszenie stacji paliw co spowodowało rozszczelnienie cysterny i wyciek substancji łatwopalnych. Sprawcy rozboju wjechali w konstrukcję reklamową. Jeden z napastników został uwięziony w pojeździe, natomiast drugi sprawca uciekł do pobliskiego lasu.

W akcji ratowniczo - gaśniczej wzięły udział jednostki z dyspozycji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie zabezpieczali miejsce zdarzenia, sprawowali nadzór nad płynnością ruchu drogowego odbywającego się na pobliskiej drodze, wykonywali czynności procesowe na terenie dokonanego rozboju.

W tym samym czasie sulęcińscy policjanci z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Torzym z udziałem psa służbowego prowadzili poszukiwania za zbiegiem. Zarządzono blokadę dróg i penetrację terenów leśnych. W konsekwencji zatrzymali sprawcę w jednym z zagajników.

Przeprowadzone ćwiczenia z takim właśnie scenariuszem, są niezbędne w sytuacji realnego zagrożenia. Mają na celu między innymi doskonalenie współpracy wszystkich służb ratowniczych podczas takich zdarzeń.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.