Zostawiła dzieci w rozgrzanym samochodzie i poszła na zakupy... (ZDJĘCIA)

31 lipiec 2017

Matka dwójki dzieci, rok i 4-latka podjechała dziś na parking pod kompleks handlowy przy ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze i poszła na zakupy... Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że dzieci zostawiła w rozgrzanym samochodzie. Temperatura na dworze wynosiła 31,5 st. C!.

 Według świadków zdarzenia kobieta zostawiła dzieci na minimum 20 minut. Przechodzący obok ludzie usłyszeli płacz dochodzący z pojazdu i wezwali pomoc, dzwoniąc na nr 112.

- Na miejsce została wezwana karetka i straż pożarna - mówi podinsp. Małgorzata Barska, Biuro Prasowe KMP Zielona Góra. - Została również powiadomiona policja. Pierwsi na miejscu zjawili się strażacy, wybili szybę i uwolnili maluchy z pojazdu. W tym czasie na parking podjechała karetka pogotowia. 

Dzieci zostały przebadane, na szczęście nic złego im się nie stało. 

- Nie widziałam w środku dzieci ponieważ auto ma czarne szyby - mówi świadek zdarzenia. - Ale ludzie, którzy wychodzili ze sklepu usłyszeli płacz. Nie mogliśmy znaleźć matki. Tu jest ogromny kompleks handlowy. Biegaliśmy po wszystkich punktach.

Mieszkance powiatu żagańskiego grozi kara grzywny albo kara nagany.

- Co najmniej wykroczenie, czyli brak opieki nad dzieckiem do lat 7 a nawet narażanie na niebezpieczeństwo takie zarzuty może mieć postawiona nieodpowiedzialna matka  - kontynuuje rzecznik - sprawa trafi do Sądu Rodzinnego. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.