Szkielety to odpowiednie słowo...walczą o życie! (ZDJĘCIA)

01 wrzesień 2017
Autor: 
facebook/Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach

W czwartek 31 sierpnia w jednej ze wsi w Gminie Brody miała miejsce interwencja policji, pracownika Urzędu Gminy Brody i pracowników Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach. 3 psy, które udało się uratować i "wyciągnąć z piekła" wyglądają jak szkielety. Rozpoczęła się trudna walka o ich życie i zdrowie.

 - W schronisku pracuję już 10 lat, widziałam zwierzęta w różnym stanie, ale tak wychudzonych psów jeszcze nigdy - mówi Katarzyna Łach specjalistka ds. schroniska w Żarach.

Do żarskiego schroniska trafiły trzy psy, jeden z nich wyglądał jak trzymiesięczny szczeniak, ale okazało się że ma około roku. Zagłodzone i osłabione psy nie miały sił stać na nogach.

- Pieski były wygłodzone, zapchlone ale pomimo to nie straciły ufności do ludzi i tulą się do wolontariuszy. Zostały zbadane przez weterynarza. Teraz są leczone i karmione kilka razy dziennie bardzo małymi porcjami bo mają skurczone żołądki. Rozpoczęliśmy ratowanie zwierząt i wierzymy, że za jakiś czas zdrowe i w dobrej kondycji znajdą dom - dodaje pani Kasia pracownica schroniska.

Żarska policja ustala właściciela psów. Choć psy znajdowały się na prywatnej posesji nie wskazano jednoznacznie ich właściciela.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.