Wschowska złodziejka łańcuszka w rękach policji (ZDJĘCIA)

15 wrzesień 2017
(1 głos)

Wschowscy kryminalni ustalili dane personale osób, które w przeciągu ostatnich dni pojawiły się w salonach jubilerskich we Wschowie.

Młoda kobieta wspólnie ze starszym kolegą na swoim koncie mają kradzieże biżuterii na kwotę około 8 tysięcy złotych. Poszukiwaną dziewczyną okazała się 14 - letnia uciekinierka z jednego z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Polsce.

- O zdarzeniu informowaliśmy 12 września br. zwracając się o pomoc w ustaleniu danych personalnych młodej kobiety, która 7 września br. nie płacąc za złoty warty 800 złotych łańcuszek wybiegła ze sklepu jubilerskiego we Wschowie - mówi podkom. Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa. - Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni podjęli czynności wykrywcze. Biorąc pod uwagę, że to zdarzenie mogło mieć ścisły związek z kradzieżą palety ze złotymi kolczykami, która miała miejsce 11 września br. we Wschowie. Właściciel sklepu jubilerskiego straty wycenił na 7 tys. złotych.

Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. Z zapisów monitoringów wynikało, że z tymi zdarzeniami związek mają dwie osoby - kobieta i mężczyzna. Dalsze ustalenia doprowadziły operacyjnych pod wytypowane adresy. Pod jednym z adresów zastali młodą dziewczynę. Ku ich zaskoczeniu z zapisu monitoringu sklepowego nie była to blondynka. 14-latka zdążyła zmienić już kolor włosów, na czarne. Początkowo nie przyznawała się do związku z tymi kradzieżami, podawała nieprawdziwe dane osobowe. Po chwili wyszło na jaw, że przyjechała do Wschowy ponieważ nie wróciła z przepustki do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oddalonego o prawie 200 km od Wschowy.

Zatrzymany znany wschowskim mundurowym 33-letni kompan 14-latki przyznał się do przedstawionych zarzutów, składając obszerne wyjaśnienia.

14-latka już trafiła do ośrodka w którym decyzją sądu rodzinnego powinna przebywać.

Czytaj: Czy rozpoznajesz tę kobietę?

 

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.