Działania na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego

19 wrzesień 2017
Autor:  Katarzyna Mayer-Bzowa
KPP Krosno Odrzańskie

Na drogach powiatu krośnieńskiego miały miejsce wspólne działania policjantów drogówki i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Przedsięwzięcie adresowane było do kierujących pojazdami ciężarowymi, przewożącymi materiały niebezpieczne. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów, wymagane zezwolenia i uprawnienia wymagane przy transporcie tego typu materiałów, a także stan psychofizyczny i czas pracy kierowców.

Tym razem policjanci objęli kontrolą kierowców ciężarówek, zajmujących się krajowym bądź międzynarodowym przewozem drogowym materiałów niebezpiecznych. W poniedziałek 18 września od rana, wspólnie z funkcjonariuszem Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli kontrole, których celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych.

Funkcjonariusze obserwują sposób jazdy kierowców, w szczególności, czy nie przekraczają dozwolonej prędkości i nie wyprzedzają w miejscach niedozwolonych. Także stan techniczny pojazdów poddawany jest szczegółowej kontroli. Ponadto policjanci i funkcjonariusze ITD sprawdzają stan psychofizyczny i czas pracy kierowców kontrolowanych pojazdów, ich uprawnienia i wymagane dokumenty potrzebne do przewozu materiałów niebezpiecznych.

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.