Wandale podpalili budynek szkoły. Są już w rękach Policji (ZDJĘCIA i FILM)

12 styczeń 2018
(0 głosów)
KPP Świebodzin

Bez celu oraz żadnej przyczyny dwóch młodych mężczyzn zniszczyło poprzez podpalenie elewację budynku jednej ze szkół w Świebodzinie.

Dzięki nagraniu monitoringu oraz pracy operacyjnej świebodzińskich policjantów ustalono personalia młodych osób. Za swoje zachowanie odpowiedzą one teraz przed sądem.

Zniszczenie lub uszkodzenie przez kogoś naszej własności, beż żadnej przyczyny, dla „zabawy” budzi w nas wiele negatywnych emocji. W przypadku niszczenia budynków lub przedmiotów użyteczności publicznej wiele osób podchodzi do tego obojętnie ponieważ z założenia sami za to nie płacą. Jest to mylna teoria ponieważ koszty ponosimy wszyscy. Straty pokrywane są ze środków samorządów lokalnych na które składają się płacone przez nas podatki. Środki te mogłyby być przeznaczone na inny cel niż cudza, bezmyślna „zabawa”.

W okresie między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem kilka młodych osób zebrało się przy wejściu do jednej ze świebodzińskich szkół. W pewnym momencie jeden z mężczyzn podpalił butelkę i ustawił ją przy elewacji budynku, prawdopodobnie po to, aby wiejący wiatr nie ugasił ognia. W tym celu pomagali mu także jego koledzy, którzy dostarczali kolejne rzeczy mogące się spalić. Na szczęście, zanim grupa osób rozeszła się do swoich miejsc zamieszkania, zdecydowała się ugasić ogień, który uszkodził elewację budynku. Straty wyceniono na około 1500 złotych.

Świebodzińscy policjanci, gdy tylko dowiedzieli się o tym zdarzeniu, od razu przystąpili do pracy. Zabezpieczony monitoring oraz działania operacyjne kryminalnych pozwoliły ustalić personalia całej grupy biorącej udział w tym zajściu. To osoby w wieku od 17 do 19 lat. Prokuratura Rejonowa ze Świebodzina wraz z Wydziałem Dochodzeniowo Śledczym z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie postawili mężczyznom zarzuty z art. 288 Kodeksu Karnego. Za powyższy czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.