Zaatakował urzędnika ZUS. Zostanie ukarany

14 luty 2018
(1 głos)
Pixabay

Sąd Rejonowy w Świebodzinie wydał wyrok w sprawie napaści prezesa dużej spółki na inspektorkę ZUS kontrolującego jego firmę. Mężczyzna rzucił w urzędniczkę plikiem 300 kart, zmuszał do odstąpienia od kontroli oraz napisania nieprawdziwego oświadczenia, a także zabrał i ukrył dokument należący do ZUS.

- Do zdarzenia doszło w lipcu 2015 r. podczas kontroli ZUS w jednej ze świebodzińskich firm - informuje Agata Muchowska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa lubuskiego. - Gdy urzędniczka poprosiła o brakującą dokumentację, prezes spółki zaczął na nią krzyczeć po czym zabrał jej dokument należący do ZUS i nie chciał oddać. Następnie mężczyzna wziął plik dokumentów i rzucił nim w kobietę. Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

Sprawca odpowiadał za znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Sąd na podstawie zebranych dowodów uznał mężczyznę za winnego i skazał na grzywnę w wysokości 10 tys. zł oraz nakazał wypłatę poszkodowanej zadośćuczynienia w wysokości 3 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.