W domowym zaciszu uprawiał konopie - trafił do aresztu

14 luty 2018
(0 głosów)
KPP Wschowa

Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami młody mieszkaniec gminy Wschowa, który w domowym zaciszu zajmował się uprawą konopi. W jego domu funkcjonariusze znaleźli szafę, w której w idealnie stworzonych warunkach dorastały kolejne roślin. Znalezione około 100 gramów marihuany przygotowane było już do sprzedaży. We wtorek (13 lutego) wschowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury decydując o 3 miesięcznym areszcie wobec 25-latka.

W poniedziałek, 12 lutego wschowscy kryminalni specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zatrzymali 25-latka, który w swoim domowym zaciszu zajmował się uprawą konopi. W jednym z pomieszczeń domowych znaleźli profesjonalnie przygotowaną szafę, w której w idealnie stworzonych warunkach dorastały krzaki konopi. Jak się okazało młody mieszkaniec gminy Wschowa swoim przestępczym procederem zajmował się już od pewnego czasu. W trakcie wykonywania czynności w miejscu zamieszkania 25- latka mundurowi zabezpieczyli około 100 gramów marihuany, która pochodziła ze wcześniejszej uprawy i przygotowana była do sprzedaży potencjalnym klientom. Policjanci Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji zabezpieczyli przedmioty, które służyły zarówno do prawidłowego wzrostu roślin, jak również do obróbki, ważenia i dystrybucji. Zgromadzony materiał i zabezpieczone narkotyki pozwoliły na przedstawienie młodemu mieszkańcowi Wschowy trzech zarzutów. Odpowie on za uprawę konopi, posiadanie niedozwolonych środków odurzających oraz udzielania środków odurzających. We wtorek (13 lutego) odbyło się posiedzenie aresztowe, na którym sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o tym, że młody mieszkaniec Wschowy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: podkom. Maja Piwowarska Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.