Efekt współpracy polskich i brytyjskich policjantów - poszukiwany ENA i 12 listami gończymi trafił do aresztu

16 luty 2018
Pixabay

Kryminalni ze Wschowy poprzez żmudne i wymagające zaangażowania czynności operacyjne pomogli w ustaleniu i zatrzymaniu na terenie Wielkiej Brytanii poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i 12 listami gończymi 38-letniego mieszkańca Wschowy.

Mężczyzna był poszukiwany do spraw związanych z przestępczością gospodarczą, a także kradzieżami, włamaniami i fałszowaniem dokumentów. W minionym tygodniu został przekazany został polskim organom ścigania i osadzony w areszcie śledczym.

Europejskie Nakazy Aresztowania i 12 listów gończych to podstawy poszukiwań 38–letniego mieszkańca Wschowy. Mężczyzna przez wiele lat zajmował się przestępczym procederem, a katalog czynów zabronionych, których się dopuszczał jest obszerny. 38-latek ma na swoim koncie przestępstwa gospodarcze, w tym oszustwa i wyłudzenia kredytów, ale również kradzieże, włamania i fałszowania dokumentów. Mężczyzna poszukiwany był od 2008 roku, kilkukrotnie zmieniał miejsce pobytu, przebywając w krajach europy zachodniej – w Niemczech, Włoszech oraz Wielkiej Brytani. Wschowscy policjanci z Zespołu do Spraw Poszukiwań Wydziału Kryminalnego ustalili miejsce pobytu poszukiwanego, który robił wszystko żeby ukryć swoją tożsamość. Jak się okazało mężczyzna jeździł na podstawie podrobionego prawa jazdy i legitymował się fałszywymi dowodami osobistymi. 38-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego został zatrzymany przez brytyjskich policjantów pod koniec ubiegłego roku. Na początku lutego odbył się konwój mężczyzny, którego po powrocie do Polski osadzono w Areszcie Śledczym w Warszawie.

Jego ustalenie i zatrzymanie to efekt nie tylko żmudnej i pełnej zaangażowania pracy operacyjnej policjantów ze Wschowy, ale przede wszystkim dowód na aktywną współpracę polskiej i brytyjskiej Policji.

Źródło: podkom. Maja Piwowarska Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.