Skradziony w Niemczech „Kamper” wart 300 tys. zł odzyskany przez policjantów

27 luty 2018
(1 głos)
KPP Świebodzin

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odzyskali utracony na terenie Niemiec samochód typu „Kamper” wartości 300 tys zł. Policjanci zadziałali tak szybko, że właściciel nawet nie zdążył zauważył, że mu go skradziono. W pojeździe znajdowały się między innymi rowery, telewizor służący za mobilne centrum tego pojazdu, a także inne wyposażenie. Dzięki czujności policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego pojazd wraz z całym wyposażeniem powróci do właściciela.

W godzinach porannych 25 lutego 2018 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina patrolowali trasę krajową nr 92, która jest jednym z większych ciągów komunikacyjnych w województwie lubuskim. Mundurowi w pewnym momencie zauważyli pojazd typu "Kamper", którego kierujący pojazdem na ich widok zdecydowanie zwolnił i zaczął nerwowo rozglądać się po pojeździe. Po zatrzymaniu do kontroli uwagę policjantów, po otwarciu drzwi, zwróciła wyrwana osłona od bezpieczników. Kiedy poprosili kierowcę o prawo jazdy oraz dokumenty ten zdenerwowanym głosem próbował tłumaczyć się używając języka obcego, w który wplatał polskie słowa, że zapomniał ich z domu. Funkcjonariusze nakazali wyłączyć silnik oraz wysiąść z pojazdu kierowcy ale ten odpiął pasy i usiłował przesiąść się na siedzenie pasażera. W tym momencie policjant zauważył, że z stacyjki wystaje zamiast kluczyków śrubokręt. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a pojazd sprawdzono w systemie gdzie nie figurował jako utracony. Poprzez Oficera Dyżurnego jednostki skontaktowano się z policją niemiecką, która dotarła do właściciela pojazdu. Ten dopiero wtedy dowiedział się, że jego pojazd został skradziony. Wraz z rodziną tego dnia mieli udać się na wczasy wobec czego w pojeździe było również wiele ich prywatnych przedmiotów jak rowery czy sprzęt elektroniczny. Dzięki czujności policjantów pojazd wraz z całym wyposażeniem wróci do właścicieli. Aktualnie czynności prowadzone są przez Prokuraturę Rejonową ze Świebodzina. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

3

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.