Ogromne poszukiwania chorego 15-latka pod Nową Solą (ZDJĘCIA)

02 kwiecień 2018
(12 głosów)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 kwietnia. Około godziny 17:00 do dyżurnego policji w Nowej Soli wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 15-latka cierpiącego na autyzm, który uciekł matce podczas spaceru w lesie na wysokości miejscowości Przyborów. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów oraz strażaków z całego powiatu nowosolskiego. Przeszukano ogromne połacie lasu. Chłopiec został znaleziony kilka godzin później przy drodze Przyborów - Sława. Nie miał na sobie żadnych ubrań. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że przeszedł on około 10 kilometrów.

Kobieta wybrała się z dwójką dzieci na spacer do lasu. Pięć kilometrów od głównej drogi przy punkcie czerpania wody dzieci zaczęły bawić się przy akwenie. Wtedy podczas nieuwagi matki 15-letni Miłosz uciekł w głąb lasu. Poszukiwania na własną rękę nie przyniosły żadnego rezultatu. Wtedy o całym zdarzeniu zaalarmowani zostali policjanci z Nowej Soli.

Dyżurny od razu wysłał na miejsce kilka patroli. W międzyczasie ogłoszony został alarm dla nowosolskiej jednostki. W czasie gdy funkcjonariusze przeszukiwali okolice przy użyciu radiowozów o zdarzeniu powiadomiona została straż pożarna oraz pracownicy Nadleśnictwa Nowa Sól. Dwanaście zadysponowanych zastępów straży od razu skierowano do punktu koncentracji sił i środków, który znajdował się w miejscu, gdzie ostatni raz widziano 15-latka.

Po krótkiej naradzie, dowodzący akcją poszukiwawczą przedysponował wszystkie siły i środki dwa kilometry dalej w głąb lasu w kierunku wsi Tarnów Jezierny. Wtedy rozpoczęto ogromne poszukiwania. Ratownicy podzieli się na grupy i w zwartym szyku przeczesywali pobliskie lasy. Strażacy przez cały czas wspomagali się specjalistycznym sprzętem w postaci kamer termowizyjnych. Na miejsce ściągnięto również policyjnego przewodnika z psem tropiącym.

Po kilku minutach, około godziny 21:00, do funkcjonariuszy wpłynęła informacja o nagim mężczyźnie, który porusza się Drogą Wojewódzką nr 325 w kierunku wsi Tarnów Jezierny. Zgłaszający zatrzymał wyziębionego chłopca i okrył go kocem, a we wskazane miejsce natychmiast udał się policyjny patrol. Na wszelki wypadek dyżurny KPP Nowa Sól poprosił dyspozytora KPP we Wschowie, aby ten wysłał jeden radiowóz od strony miejscowości Sława, który wspomoże nowosolskich funkcjonariuszy.

Pierwszy patrol dotarł do mężczyzny po zaledwie 5 minutach. Mundurowi bez problemu rozpoznali zaginionego 15-latka. Zaprowadzili go do ciepłego radiowozu, gdzie bezpiecznie czekał na przyjazd ekipy pogotowia. Po chwili na miejscu pojawili się nieumundurowani policjanci z Nowej Soli oraz podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego ze Wschowy, który przebadał chłopca. - Życiu i zdrowiu 15-latka nic nie zagraża. Nie była to jego pierwsza ucieczka - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, oficer prasowy nowosolskich policjantów.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.