Milsko: Dwa psy utknęły w szambie. Wyciągali je strażacy (ZDJĘCIA)

04 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
OSP Zabór

Do zdarzenia doszło we wtorek, 3 kwietnia. Nad ranem do Dyżurnego Operacyjnego zielonogórskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o psie, który wpadł i utknął w nieczynnym szambie w miejscowości Milsko. Mało brakowało, a zwierzę zostałoby całkowicie przykryte śmierdzącą mazią.

Do Milska wysłano 2 zastępy straży pożarnej, w tym ratowników z OSP Zabór. - Po dojeździe okazało się, że w szambie utknął nie jeden, a dwa psy. Oba były prawie całkowicie zanurzone w błotnistej mazi. Nie było chwili do stracenia - relacjonują ochotnicy.

Dwóch ochotników przed podejściem do zbiornika założyło aparaty powietrzne. Wszystko w ramach bezpieczeństwa i ochrony przed ewentualnymi, trującymi gazami. Strażacy przy pomocy pasów i liny dopiero po kilkunastu minutach zdołali wyciągnąć dwa, duże psy.

- Jeden z nich był bardzo wymęczony, ledwie stał na łapach. Z kolei drugi od razu merdał ogonem i poszczekiwał - dodają strażacy z Zaboru. - W międzyczasie na miejsce zdarzenia przybyli z pomocą ratownicy z Zielonej Góry.

Psiaki były zadbane i ułożone. Ochotnicy przekazali je do pracowników Urzędu Gminy, którzy znaleźli ich właściciela.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top stat4u

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.