Pijany i z zakazem kierowania uciekał kradzionym autem (ZDJĘCIA)

04 kwiecień 2018
(2 głosów)
Pijany i z zakazem kierowania uciekał kradzionym autem KPP Świebodzin

Pobicie, niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów – to tylko część czynów, których dopuścił się mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Był on również poszukiwany do odbycia dwuletniej kary pozbawienia wolności, a pojazd, którym uciekał był kradziony. Wobec 53-latka w trakcie odbywania wyroku wprowadzone do wykonania zostaną kolejne kary pozbawienia wolności. Nie licząc aktualnych „czynów” mężczyzna będzie mógł opuścić zakład karny dopiero w 2027 roku.

W sobotę, 31 kwietnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie skierował patrol do jednej z miejscowości w gminie Świebodzin gdzie zostało zgłoszone pobicie. Na miejscu policjanci ustalili, że nieznany mężczyzna pobił jednego z mieszkańców wioski, a następnie oddalił się czarnym pojazdem marki Seat na niemieckich tablicach rejestracyjnych. W trakcie sprawdzania terenu za podejrzanym policjanci dostali kolejny komunikat, gdzie pasujący do opisu pojazd był wskazany jako potencjalny kierowca pod wpływem alkoholu. Mundurowi błyskawicznie namierzyli pojazd pasujący do zgłoszeń, a następnie dali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący pojazdem zareagował ucieczką, która jednak zakończyła się po kilkuset metrach po najechaniu na drzewo. 53-latek próbował kontynuować ucieczkę pieszo jednakże, policjanci bardzo szybko go dogonili i zatrzymali. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli od kierującego alkohol - w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna posiadał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za wcześniejsze przestępstwa drogowe w tym również prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzając auto zauważyli uszkodzoną stacyjkę. Po sprawdzeniu, Seat Leon o wartości 10 tysięcy złotych, w systemie policyjnym figurował jako utracony na terenie Polski. Zatrzymany mężczyzna również figurował w policyjnej bazie danych - był poszukiwany do dobycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat. Podczas kolejnych dni w związku z zatrzymaniem 53-latka do funkcjonariuszy spłynęły kolejne informacje, według których w trakcie odbywania dwuletniej kary pozbawienia wolności wprowadzone zostaną do wykonania kolejne ciążące na mężczyźnie wyroki za: kradzieże, włamania, przestępstwa drogowe, posiadanie narkotyków oraz rozboje poza granicami kraju. Łączny czas jaki mężczyzna spędzi w zakładzie karnym to 9 lat.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.