Z 3 promilami za kierownicą – 50-latek usłyszał zarzut

06 kwiecień 2018
(1 głos)
Z 3 promilami za kierownicą – 50-latek usłyszał zarzut KPP Świebodzin

Ponad trzy promile alkoholu we krwi miał 50 letni kierowca VW Polo poruszający się po drodze krajowej nr 92. Jest to jeden z największych ciągów komunikacyjnych w województwie lubuskim, po którym porusza się ogromna liczba pojazdów.

Dzięki działaniu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie został on w porę zatrzymany i nie doprowadził do tragedii. Grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Jest to 4 w tym tygodniu, zatrzymany przez świebodzińskich policjantów, kierujący pod wpływem alkoholu.

W środę (4 kwietnia) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o pojeździe, którego sposób prowadzenia wskazuje na to, iż kierujący może być pod wpływem alkoholu. Pojazd poruszał się w rejonie jednej z miejscowości w powiecie świebodzińskim. Skierowany na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z patrolem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wspólnie zatrzymali wskazane auto w środku miejscowości, tuż po tym jak zjechało z trasy krajowej gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Po zbadaniu kierującego okazało się że ma on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Pojazd został zabezpieczony przez pomoc drogową na parking strzeżony, a 50-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyźnie zostaną także zatrzymane uprawnienia na okres minimum 3 lat.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.