Zasnął w toalecie biurowca, a po zamknięciu budynku włamał się do lokali

09 kwiecień 2018
(1 głos)
Zasnął w toalecie biurowca, a po zamknięciu budynku włamał się do lokali KPP Wschowa

Szybkie działanie policjantów pozwoliło na zatrzymanie 35-latka podejrzanego o trzy kradzieże z włamaniem. W Sławie (pow. wschowski) mężczyzna zasnął w toalecie biurowca, a gdy budynek został zamknięty, włamał się do znajdujących się tam lokali. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przedstawili 35-latkowi zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie, 6 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z lokali znajdujących się w biurowcu w Sławie (pow. wschowski) włączył się alarm. Mundurowi z komisariatu Policji w Sławie pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę włamującego się do lokalu. Okazało się, że jest to 35-latek, który wszedł do toalety, gdy budynek był jeszcze otwarty. Tam zasnął i obudził się już po jego zamknięciu. Korzystając z „okazji” postanowił włamać się do trzech znajdujących się tam sklepów. Po wyłamaniu drzwi w jednym z nich załączył się alarm, o którym dowiedzieli się policjanci. W wyniku swojego działania 35-latek zdążył ukraść kilka wartościowych przedmiotów m.in. laptopa, telefon, mini wieżę i komputer stacjonarny. Sławscy policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zatrzymali mężczyznę, który usłyszał już zarzuty. Jego sprawą zajmie się teraz Sąd Rejonowy we Wschowie. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: sierż. szt. Wioleta Dąbska Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.