Pijany kierowca uciekał autem, później pieszo. Zatrzymali go policjanci

16 kwiecień 2018
(1 głos)
Pijany kierowca uciekał autem, później pieszo. Zatrzymali go policjanci KPP Świebodzin

Nietrzeźwy 22-latek z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

Nie powiodła mu się zarówno próba ucieczki pojazdem jak i piesza. Został zatrzymany przez dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Pojazd, którym się poruszał był w fatalnym stanie, brakowało mu przedniego zderzaka oraz jednego z reflektorów. 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Podczas patrolu w sobotnie popołudnie (14 kwietnia) w jednej z miejscowości w gminie Lubrza dzielnicowi zwrócili uwagę na auto, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie skręcił w boczną drogę. Podejrzenia mundurowych, iż „coś jest nie tak” potwierdziły się chwilę później. Kiedy włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego aby przeprowadzić kontrole kierujący pojazdem zaczął uciekać. Po krótkim pościgu auto zatrzymało się w lesie, a z niego w różnych kierunkach wybiegło dwóch mężczyzn. Próba pieszej ucieczki przed policjantami okazała się równie nieskuteczna jak ta pojazdem. Dzielnicowi po przebiegnięciu niecałych dwóch kilometrów dogonili wyczerpanych biegiem mężczyzn. Przyczyna ucieczki kierującego była oczywista, od mężczyzny czuć było alkohol. Po zadaniu okazało się iż ma on 0,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pasażer nie potrafił podać przyczyny swojej ucieczki. Kierujący pojazdem 22-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz za niestosowanie się do wyroku sądu. Zostanie wobec niego także skierowany wniosek o ukaranie za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Pojazd nie posiadał jednego z reflektorów oraz przedniego zderzaka. Ważność utraciło również obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Za szereg przewinień mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, kara grzywny, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, a także wydłużenie okresu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

2

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.