Kierujący ciągnikiem miał ponad 4 promile alkoholu. W alkomacie skończyła się skala

17 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Kierujący ciągnikiem miał ponad 4 promile alkoholu. W alkomacie skończyła się skala KPP Świebodzin

Ponad 4 promile alkoholu miał w organizmie 35-letni mężczyzna, który prowadził ciągnik rolniczy w gminie Zbąszynek. Kierujący ledwo mógł ustać na nogach, musiał być prowadzony przez inne osoby. Na urządzeniu kontrolnym, którym został zbadany przez policjantów z Posterunku Policji w Zbąszynku skończyła się skala. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 16 kwietnia. Podczas patrolu gminy Zbąszynek policjanci z reaktywowanego Posterunku Policji zauważyli zakopany w polu ciągnik rolniczy i ludzi prowadzących dosłownie upojonego alkoholem mężczyznę. - Świadkowie wspólnie zeznali, że mężczyzna jest kierowcą tego pojazdu i poruszał się nim w takim stanie nie tylko po polu, lecz również po drogach - mówi sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik prasowy świebodzińskiej policji.

Funkcjonariusze poddali 35-latka badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ku ich zdziwieniu w urządzeniu kontrolnym skończyła się skala. Wykazało one ponad 4 promile alkoholu. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie, aby pobrać mu krew do badań.

- 35-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Utracił je właśnie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty do 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw oraz Pomocy Postpenitencjarnej - dodaje sierż. szt. M. Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.