Żądał okupu za odstąpienie od wysadzenia mieszkań oraz szkół w Świebodzinie

18 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Żądał okupu za odstąpienie od wysadzenia mieszkań oraz szkół w Świebodzinie KMP Zielona Góra - zdjęcie poglądowe

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie, który od lipca 2017 r. do listopada 2017 r. podszywał się pod pokrzywdzonego i w jego imieniu uporczywie nękał kobietę. Dodatkowo mężczyzna co najmniej sześciokrotne zawiadamiał różne jednostki policji o nieistniejących zdarzeniach - podłożeniu ładunków wybuchowych w budynkach mieszkalnych, placówkach oświatowo-wychowawczych w Świebodzinie i okolicy.

- Oskarżony działając w ramach zamiaru tworzenia fałszywych dowodów i skierowania przeciwko pokrzywdzonemu ścigania o przestępstwo, czynił podstępne zabiegi polegające na podszyciu się pod osobę pokrzywdzonego i uporczywie nękał kobietę poprzez wysyłanie do niej licznych smsów, którymi wzbudzał uzasadnione obawy i poczucie zagrożenia - mówi Alicja Płotała z zielonogórskiej prokuratury. - Jedna z wysłanych wiadomości zawierała żądanie zapłacenia okupu w zamian za odstąpienie od podłożenia ładunku wybuchowego.

Prokurator oskarżył 29-latka również o to, że co najmniej sześciokrotne zawiadamiał on różne jednostki policji o nieistniejących zdarzeniach zagrażających życiu i zdrowiu. Mężczyzna informował o podłożeniu ładunków wybuchowych w budynkach mieszkalnych, placówkach oświatowo-wychowawczych w Świebodzinie i okolicy wywołując przez to konieczność wykonania czynności policji mających na celu uchylenie zagrożenia.

- Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a następnie przedłużył o kolejne 3 miesiące. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - informuje A. Płotała.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.