16-latek za kółkiem osobówki. Ścigali go policjanci ze Wschowy

23 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
16-latek za kółkiem osobówki. Ścigali go policjanci ze Wschowy KWP Gorzów Wlkp.

W sobotnią noc, 21 kwietnia, wschowscy policjanci z Wydziału Prewencji prowadzili pościg za 16-letnim kierującym bez prawa jazdy, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki nastolatek łamał wiele przepisów drogowych i stanowił niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo uciekając ulicami miasta i osiedlowymi drogami uszkodził zaparkowany na poboczu pojazd. O karze dla 16-latka zadecyduje sąd.

Patrol monitorujący teren Wschowy postanowił zatrzymać do kontroli kierującego osobowym Peugeotem. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierujący osobówką, za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej. Policjanci, poruszając się oznakowanym radiowozem, ruszyli za nim w pościg.

W międzyczasie poinformowali o zaistniałej sytuacji dyżurnego. Oficer dyżurny skierował do pomocy kolejny patrol policji. - Po kilku minutach 16-letni kierujący Peugeotem skręcając z ulicy Wolsztyńskiej w Kamienną uszkodził zaparkowany na poboczu pojazd. Nieodpowiedzialny nastolatek już po chwili był w rękach wschowskich mundurowych - mówi podkom. Maja Piwowarska, rzecznik prasowy wschowskiej policji.

Lekkomyślny 16-latek nie posiadający prawa jazdy trafił pod opiekę rodzica. - Teraz za swoje zachowanie przyjdzie mu stanąć przed obliczem Sądu Rodzinnego - dodaje podkom. Piwowarska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.