Czterech kierujących jechało pod prąd autostradą A2. Chcieli ominąć wypadek

27 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Czterech kierujących jechało autostradą A2 pod prąd. Chcieli ominąć wypadek KPP Świebodzin

Czterech kierujących odpowie przed sądem za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Gdy w piątek, 27 kwietnia, na autostradzie A2 doszło do wypadku drogowego ("Groźny wypadek na autostradzie A2. Przewrócona ciężarówka zablokowała drogę") kierujący zawrócili i jechali pod prąd, aby uniknąć stania w korku. Swoim zachowaniem powodowali niebezpieczeństwo i mogli utrudniać dojazd służbom ratunkowym. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom prawa jazdy i skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał informację o trzech busach, których kierowcy poruszają się „na wstecznym” po autostradzie A2. W tym czasie na odcinku trasy należącym do sąsiedniego powiatu doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego powstał ogromny korek. Kierujący postanowili nie czekać i na światłach awaryjnych dotrzeć do zjazdu w rejonie węzła Jordanowo.

- W busach podróżowała większa liczba osób, co w przypadku zdarzenia drogowego mogłoby doprowadzić do tragedii - mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik prasowy świebodzińskiej policji. - Po zatrzymaniu wskazanych pojazdów i w trakcie wykonywania z nimi czynności mundurowi zauważyli kolejnego kierowcę, który zawrócił i poruszał się autostradą pod prąd. On także został zatrzymany do kontroli.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym i skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świebodzinie. Za popełnione wykroczenia grozi im kara grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.