Pijany 41-latek znęcał się nad psem, bo nie wykonywał jego poleceń

27 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Pijany 41-latek znęcał się nad psem, bo nie wykonywał jego poleceń KPP Nowa Sól

W czwartek, 26 kwietnia, nowosolscy policjanci odebrali zgłoszenie, że pijany mężczyzna kopie, szarpie i bije psa. Mundurowi natychmiast zareagowali na informację i uwolnili czworonoga, którego przekazali pod opiekę lekarza. 41-latek przyznał się do tego brutalnego zachowania. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Dzięki zgłoszeniu świadka oraz interwencji policjantów życiu "Barego" nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do dyżurnego KPP w Nowej Soli zadzwonił świadek informując o nietrzeźwym mężczyźnie, który miał znęcać się nad psem. Policjanci po przybyciu we wskazane miejsce zastali 41-letniego mężczyznę, który przyznał się, że kopał i uderzał psa. - Jak oświadczył, zachowywał się tak ponieważ czworonóg nie wykonywał jego poleceń - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, oficer prasowy nowosolskiej policji.

Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec Nowej Soli ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali oprawcę i wezwali weterynarza.

- 41-latek został przewieziony do izby wytrzeźwień w Zielonej Górze, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca Nowej Soli i zaangażowaniu policjantów wszystko zakończyło się szczęśliwie dla "Barego", którego mundurowi odwiedzili w schronisku gdzie aktualnie przebywa - dodaje st. sierż. Sęczkowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.