Noga z gazu! Lubuscy policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczny Weekend"

28 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Noga z gazu! Lubuscy policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczny Weekend" KWP Gorzów Wlkp.

Rozpoczyna się „majówka” - pierwsze urlopy i związane z nimi wyjazdy. Dla lubuskich policjantów oznacza to wzmożone działania nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. - Niech sprzymierzeńcami naszych majowych podróży będą rozsądek i wyobraźnia, przejawiająca się zwłaszcza przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego - mówi sierż. szt. Maciej Kimet z Lubuskiej Policji.

Zbieg dni wolnych od pracy w połączeniu z ciepłą, wiosenną pogodą sprawia, że wielu Lubuszan wybiera w podróż - bliższą, a czasami dalszą, najczęściej samochodem. Dlatego w najbliższe dni na lubuskich drogach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów. Dlatego tak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim, którzy wybierają się w podróż.

Wzmożone patrole drogówki będą widoczne na głównych arteriach komunikacyjnych, ale także na pozostałych drogach naszego regionu. Policjanci wyposażeni w alkomaty i testery narkotykowe będą sprawdzać stan psychofizyczny kierowców. - W tym aspekcie nie będzie tolerancji dla osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę, będąc pod działaniem alkoholu czy środków psychoaktywnych. Jednocześnie przypominamy o możliwości sprawdzenia trzeźwości o każdej porze w komendach i komisariatach Policji. Test jest bezpłatny i anonimowy - podkreśla sierż. szt. Maciej Kimet.

Mundurowi w "białych czapkach" będą zwracać uwagę również na to, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach. Kontrolowana będzie także prędkość z jaką poruszają się kierujący, ponieważ to właśnie jej niedostosowanie jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

- Jako kierowcy, nie zapominajmy o sprawdzeniu stanu technicznego naszego pojazdu, który ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Skontrolujmy oświetlenie, płyny eksploatacyjne, opony, zadbajmy o prawidłowe zabezpieczenie naszego bagażu. Poświęcenie tych kilku minut sprawi, że na drodze będziemy czuć się pewniej. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i zrelaksowani. Jeśli poczujemy, że ogarnia nas zmęczenie, zjedźmy na parking i zróbmy sobie chwilę przerwy - apeluje sierż. szt. Kimet.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.