Ponad 80 policjantów zabezpieczało mecz żużlowy w Gorzowie (ZDJĘCIA)

30 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Ponad 80 policjantów zabezpieczało mecz żużlowy w Gorzowie KWP Gorzów Wlkp.

Lubuscy policjanci zabezpieczali w niedzielny wieczór mecz żużlowy pomiędzy drużyną Stali, a zawodnikami z Tarnowa. O spokojne dotarcie kibiców na stadion oraz bezpieczeństwo mieszkańców dbało liczne grono funkcjonariuszy. Dzięki zaangażowaniu mundurowych oraz bardzo dobrej postawie miłośników "czarnego sportu" to wyjątkowe wydarzenie przebiegło bez groźniejszych zdarzeń.

Niedziela, 29 kwietnia, dla gorzowskich kibiców żużla była dniem wyjątkowym. Wielu z nich oglądało zmagania miejscowych żużlowców z zawodnikami z Tarnowa. - Kilkanaście tysięcy miłośników "czarnego sportu" zmierzało na stadion z nadzieją spędzenia czasu w rodzinnej, sportowej i przede wszystkim bezpiecznej atmosferze. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu ponad 80 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, którzy są specjalistami od zabezpieczania wszelkich imprez masowych - mówi st. sierż. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Mundurowych w niedzielny wieczór można było dostrzec na prawie wszystkich ulicach prowadzących na stadion. Zwracali oni uwagę na zachowanie kibiców, reagując w sytuacjach kiedy mogło one zagrażać innym osobom. Niezwykle ważną rolę w policyjnym zabezpieczeniu odgrywali funkcjonariusze drogówki, którzy dokładali wszelkich starań, aby wszyscy mogli sprawnie dotrzeć na stadion.

Kiedy wybiła godzina 19:00 rozpoczęły się sportowe zmagania, a policjanci oczekiwali w gotowości na ich zakończenie. - Dla mundurowych jest to zawsze sporym wyzwaniem, gdyż wszyscy kibice po meczu jak najszybciej chcą powrócić do swoich miejsc zamieszkania. Aby było to możliwe policjanci drogówki muszą wykazać się sporym doświadczeniem w kierowaniu ruchem co można było zauważyć także w niedzielę - dodaje st. sierż. Sławek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.