Zatrzymano trzech pijanych kierujących. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

30 kwiecień 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
Zatrzymano trzech pijanych kierujących. Rekordzista miał ponad 2,6 promila KPP Świebodzin

Troje kierujących zostało zatrzymanych podczas minionego weekendu przez policjantów ze Świebodzina. W związku z popełnieniem przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności, grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty do 10 tyś. złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw i Pomocy Postpenitencjarnej. - Nie ryzykuj, przyjdź na komendę lub podejdź do patrolu i sprawdź się nim wsiądziesz za kierownicę - apeluje sierż. sztab. Marcin Ruciński ze świebodzińskiej policji.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 28 kwietnia. 57-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Świebodzinie. W jego organizmie było 1,30 mg/l alkoholu, czyli ponad 2,6 promila. Drugiego z 3 kierujących zatrzymano na terenie gminy Łagów w niedzielę, 29 kwietnia. 39-letni mężczyzna prowadził swój pojazd mając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile. Ostatni z nietrzeźwych mężczyzn, 31-latek, został zatrzymany w nocy 29/30 kwietnia. Kierował pojazdem osobowym posiadając w organizmie 0,86 mg/l czyli blisko 1,7 promila. - Każdy odpowie za swoje czyny przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie.

- Długi weekend majowy oraz piękna pogoda sprawiły, że wiele osób zdecydowało się na wyruszyć do popularnych miejsc rekreacji jak jeziora czy działki. Niejednokrotnie dzień przed wyjazdem w związku z wolnym czasem spożywano alkohol. Dlatego zanim wsiądziemy za kierownicę i wyruszymy w trasę warto się sprawdzić czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu. Stan trzeźwości można sprawdzić anonimowo w każdej komendzie i komisariacie. O sprawdzenie czy jesteśmy możemy poprosić również napotkany patrol - podkreśla sierż. sztab. Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.