Sprawdź czy możesz prowadzić

02 maj 2018
(2 głosów)
Sprawdź czy możesz prowadzić KWP Gorzów Wlkp

Zachęcamy zielonogórzan i gości bawiących się na majówkowych imprezach do samodzielnego sprawdzania poziomu alkoholu w organizmie za pomocą wygodnych i dostępnych w naszych jednostkach Policji urządzeń Alco Blow.

Piękna pogoda i dni wolne od pracy zachęcają do organizowania towarzyskich spotkań. Ale nawet w czasie zabawy nie możemy tracić zdrowego rozsądku – tak żeby pozostały nam jedynie miłe wspomnienia z tegorocznej majówki. Kierujący pojazdami muszą pamiętać o obowiązującym w Polsce prawie. Zachęcamy żeby przed wyruszeniem w trasę przyjść do KMP lub któregoś z komisariatów i sprawdzić samodzielnie czy w organizmie nie został jeszcze alkohol ponad dopuszczalny limit – 0,2 promila.

W czterech jednostkach powiatu w punktach przyjęć interesantów dla wszystkich dostępne są urządzenia o nazwie alcoblow, które służą do badania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Każda osoba, która chciałaby sprawdzić stan trzeźwości może to zrobić samodzielnie i co najważniejsze anonimowo.

Zielonogórska policja udostępnia takie urządzenia w czterech miejscach:

· Biurze Recepcyjnym Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ul.Partyzantów 40

· Komisariacie I Policji w Zielonej Górze na Osiedlu Pomorskim nr 8a

· Komisariacie II Policji w Zielonej Górze przy ul.Szarych Szeregów 8

· Komisariacie Policji w Sulechowie przy ul.M.Konopnickiej 15:

Alcoblow jest prostym w obsłudze i bezkontaktowym (nie wymaga posiadania ustnika) urządzeniem do pomiaru obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie przeprowadzane jest poprzez wdmuchiwanie powietrza z odległości ok. 2,5 cm od urządzenia, które pokazuje wynik po kilku sekundach. Dzięki temu kierujący od razu ma informację czy może danego dnia wsiąść za kierownicę. Przy każdym urządzeniu zainstalowanym w punktach przyjęć interesantów umieszczona jest informacja z instrukcją jego obsługi.

Urządzenia alcoblow używają policjanci ruchu drogowego m.in. podczas działań „Trzeźwy Poranek”. Zamontowanie i udostępnienie mieszkańcom takiego samego urządzenia alcoblow jest kolejnym etapem działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów całego województwa lubuskiego, wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Opracowała: podinsp. Małgorzata Barska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.