Obiecał policjantowi 1 tys. złotych łapówki. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

02 maj 2018
(2 głosów)
Obiecał policjantowi 1 tys. złotych łapówki. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności KPP Wschowa

Totalnym brakiem wyobraźni wykazał się pijany 23-latek, który minionej niedzieli wszczął awanturę domową, grożąc domownikom.

Interwencja sławskich policjantów spowodowała u niego eskalację złości, którą młody mężczyzna chciał wyładować na mundurowych. W trakcie oczekiwania na badanie lekarskie obiecał policjantowi 1 tys. złotych łapówki. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Minionej niedzieli, 29 kwietnia dyżurny wschowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej na terenie gminy Sława. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził informację. Jak się okazało 23 - latek groził domownikom, był agresywny i wulgarny. Widok interweniujących policjantów jeszcze bardziej go rozjuszył. Rzucił się na policjantów, groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna w trakcie doprowadzenia do wschowskiego szpitala na badania nadal był agresywny i wojowniczy. Po przyjeździe do placówki zdrowia swoją frustrację wyładował kopiąc funkcjonariusza, który przyjechał do szpitala.

W trakcie oczekiwania na wizytę lekarską obiecał wręczenie 1 tys. złotych łapówki policjantowi, który interweniował. Pieniądze obiecywał wręczyć za odstąpienie od prowadzenia dalszych czynności, niezgłaszanie gróźb pozbawienia życia i ataku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wobec 23-latka Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu kontaktowanie się z pokrzywdzonymi oraz dozoru policyjnego.

Mężczyźnie za próbę wręczenia policjantowi korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opracowała: podkom. Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa

165 121601

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.