Groźny wypadek na S3. 4-osobowa rodzina trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

02 maj 2018
(9 głosów)
Miłosz Balcerzak

W środę, 2 maja późnym wieczorem doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych i busa na drodze S3 na wysokości miejscowości Niedoradz. 4-osobowa rodzina trafiła do szpitala w Zielonej Górze. Droga jest zablokowana.

- Winną całego zdarzenia jest kierująca Audi, która wyprzedzając na trzeciego zderzyła się z prawidłowo jadącym Fiatem Ducato - mówi sierż. Karolina Kowalczyk z nowosolskiej policji. Uderzenie było bardzo mocne. Z Audi nic nie zostało, a Fiat ma całkowicie zniszczony przód. Ponadto na uszkodzone pojazdy najechały jeszcze dwie inne osobówki - Opel Astra i Seat Ateca.

Na miejsce zdarzenia przybyły 4 zastępy straży pożarnej, w tym jeden z OSP Otyń. Strażacy z Nowej Soli przy dwóch pojazdach prócz standardowego zabezpiecznia akumulatorów musieli używać narzędzi hydraulicznych. W Audi trzeba było wyciąć dach, a w busie podnieść deskę rozdzielczą. Z kilku pojazdów wyciekła również spora ilość płynów eksploatacyjnych. Zneutralizowanie ropopochodnych cieczy także należało do zadań strażaków.

Na trasie S3 pojawiło się również kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego i patrole z nowosolskiej policji. - Kierująca Audi oraz jej rodzina, partner i dwoje dzieci zostali przetransportowani ambulansami do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli większych obrażeń - dodaje sierż. Kowalczyk.

Droga z pewnością będzie zablokowana jeszcze przez kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazd przez Niedoradz i Nową Sól.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.