Do lubuskich policjantów trafią kolejne narkotesty

04 maj 2018
(2 głosów)
Archiwum Redakcja

Ponad 140 narkotestów trafi do lubuskiej policji. Zarząd województwa po raz kolejny wspiera lubuskich funkcjonariuszy.

- Działania prewencyjne to najlepsze i najbardziej skuteczne metody kształtowania bezpieczeństwa na naszych drogach - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Dzięki dobrej współpracy samorządu województwa z policją udaje się skutecznie przeciwdziałać uzależnieniom i podnosić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Samorząd województwa cyklicznie wspomaga pracę lubuskich policjantów strzegących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głównym celem tej inicjatywy jest walka z osobami, które za kierownicę siadają pod wpływem środków odurzających. Policyjne statystki wyraźnie pokazują, że prowadzenie pojazdów pod działaniem środków odurzających wpływa na zwiększenie ilości wypadków drogowych. Dlatego nowe narkotesty trafiają właśnie do jednostek terenowych, czyli policjantów drogówki i prewencji.

Nowe narkotesty w ciągu kilkunastu sekund pozwalają stwierdzić, czy badana osoba znajduje się pod wpływem środków odurzających. Urządzenia rozpoznają 6 głównych grup narkotyków. Z opinii Policji wynika, że urządzenia typu ,,Drug Wipe 6S" są najbardziej praktyczne i przedstawiają najbardziej rzeczywiste wyniki w trakcie badania. Narkotesty dla policji zakupi Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Wartość urządzeń to prawie 12 tys. zł.

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.